Test ze znajomości Przepisów Gry w Koszykówkę październik 2016

31.10.2016

W zakładce szkolenie w dziale testy zamieściliśmy test ze znajomości Przepisów Gry w Koszykówkę październik 2016. Przedstawione są również prawidłowe odpowiedzi. Zapraszamy wszystkich chętnych do sprawdzenia swojej wiedzy z przepisów.

Test teoretyczny nr 1 sezon 2016/2017

1. Grający trener znajdujący się na boisku zgłasza bezpośrednio do sędziego na boisku prośbę o przyznanie przerwy na żądanie podczas następnej możliwości jej przyznania. Czy należy taką przerwę przyznać?

Tak          Nie

2. W ostatniej minucie meczu zawodnik A5 kozłuje piłkę na swoim polu obrony, kiedy obrońca B1 wybija piłkę poza boisko na przedłużeniu linii rzutów wolnych. Następnie drużyna B prosi o przerwę na żądanie. Czy po przerwie na żądanie grę wznowi drużyna A z linii wprowadzania piłki na polu ataku?

Tak          Nie

3. Nowy sygnał „Raise-the-lower-arm” związany z udawaniem faula (flopowaniem) wykonujemy dwukrotnie przedramieniem (rozpoczynając ruch z góry).

Tak           Nie

4. Po tym, jak piłka opuściła ręce sędziego podczas rzutu sędziowskiego na rozpoczęcie meczu, ale zanim została legalnie dotknięta, skaczący A2 popełnił błąd i piłka została przyznana do wprowadzenia do gry drużynie B. W tym momencie zmiennik A6 prosi o zmianę za zawodnika A2. Czy zmiana taka może zostać przyznana?

5. Drużyna A jest w posiadaniu piłki podczas, gdy zegar czasu gry wskazuje 25.6 sekundy do zakończenia drugiej kwarty meczu. Na 1 sekundę przed zakończeniu czasu akcji A1 wykonuje rzut do kosza z gry. W momencie gdy piłka jest w powietrzu brzmi sygnał zegara czasu akcji. Piłka nie dotyka obręczy i sędziowie odgwizdali błąd 24 sekund w momencie gdy zegar czasu gry wskazywał 0.9 sekundy do zakończenia kwarty. Następnie skorygowali zegar ustawiając 1.6 sekundy do zakończenia kwarty i przyznali piłkę drużynie B. Czy prawidłowo?

6. A4 flopuje jednocześnie powodując nielegalny kontakt kolanami z B5 będącym w posiadaniu piłki. Sędziowie odgwizdują faul blokowania A4, a następnie udzielają oficjalnego ostrzeżenia trenerowi drużyny A za flopowanie. Czy to jest prawidłowa procedura?

7. Podczas wprowadzania piłki spoza boiska, A1 podaje piłkę tak, że ta zatrzymuje się pomiędzy obręczą a tablicą. Czy jest to sytuacja rzutu sędziowskiego?

8. Na 1:56 do końca czwartej kwarty, podczas rzutu do kosza z gry, piłka znajduje się w powietrzu, kiedy rozbrzmiewa sygnał zegara czasu akcji. Następnie piłka wpada do kosza. W tym momencie drużyna, która zdobyła punkty prosi o zmianę. Czy zmiana może zostać przyznana?

9. Jeżeli obrońca wykonuje zagranie niekoszykarskie w celu zatrzymania kontrataku, to sędziowie powinni orzec faul niesportowy.

10. Drużyna A popełnia błąd 8 sekund. Błąd zostaje orzeczony w chwili, gdy piłka jest w powietrzu po podaniu zawodnika A1, znajdującego się w okolicy linii rzutów wolnych na swoim polu ataku. Czy drużyna B wznowi grę z miejsca znajdującego się na wysokości linii rzutów wolnych na swoim polu ataku?