Test ze znajomości Przepisów Gry w Koszykówkę luty 2017

28.02.2017

W zakładce szkolenie w dziale testy zamieściliśmy test ze znajomości Przepisów Gry w Koszykówkę luty 2017. Przedstawione są również prawidłowe odpowiedzi. Zapraszamy wszystkich chętnych do sprawdzenia swojej wiedzy z przepisów.

Test teoretyczny nr 5 sezon 2016/2017

Pyt. 1: A1 kozłuje piłkę z pola obrony i kończy kozłowanie łapiąc ją w momencie, gdy stoi okrakiem nad linią środkową. Następnie A1 podaje piłkę do A2, który także stoi okrakiem nad linią środkową. Czy sędziowie powinni kontynuować odliczanie 8 sekund?

Tak           Nie

Pyt. 2: W ostatniej części meczu, kiedy zegar czasu gry wskazuje 0:48, A1 kozłuje piłkę na własnym polu ataku i wtedy B1 wybija piłkę na pole obrony drużyny A, gdzie łapie ją A4 i rozpoczyna kozłowanie. Następnie B2, na polu obrony drużyny A, popełnia 3 faul drużyny B w tej części meczu, kiedy zegar czasu akcji wskazuje 6 sekund. Następnie drużynie A przyznana zostaje przerwa na żądanie. Po przerwie na żądanie, grę wznowi drużyna A z linii wprowadzania piłki na swoim polu ataku, naprzeciw stolika sędziowskiego. Czy na zegarze czasu akcji należy ustawić 14 sekund?

Tak          Nie

Pyt. 3: Zawodnik A4 jest faulowany przez B5 i jest to 5 faul drużyny B. Sędziowie omyłkowo przyznają piłkę do gry drużynie A spoza boiska. Po wprowadzeniu piłki do gry A3 zdobywa 3 punkty z rzutu z gry. Sędziowie odkrywają błąd w chwili, gdy piłka jest martwa po koszu i pomijają błąd. Czy jest to prawidłowa procedura?

Pyt. 4: Podczas rzutu sędziowskiego na rozpoczęcie meczu piłka opuszcza ręce sędziego, ale nie zostaje zbita kiedy A4 popełnia faul na B4. Czy ten faul należy uznać jako faul w czasie meczu?

Pyt. 5: Po tym, jak piłka wyszła poza boisko, A1 otrzymuje piłkę od sędziego celem wprowadzenia jej do gry. Następnie A1 kładzie piłkę na podłodze, po czym A2 podnosi ją. Akcja nielegalna?

Pyt. 6: Zaraz po rozpoczęciu meczu, zawodnik A3 przez pomyłkę rzuca zza linii 6,75 do własnego kosza. Piłka wpada do kosza. Sędziowie zaliczają 3 punkty dla drużyny przeciwnej. Prawidłowo?

Pyt. 7: A1 kozłuje piłkę z pola obrony i kończy kozłowanie łapiąc ją w momencie, gdy stoi okrakiem nad linią środkową. Następnie A unosi stopę, która była w kontakcie z polem ataku. W tym momencie sędziowie odgwizdują błąd. Czy prawidłowo?

Pyt. 8: W ostatniej minucie meczu, A1 wykonuje dwa (2) rzuty wolne. Podczas drugiego rzutu wolnego, A1 przekracza linię rzutów wolnych i zostaje odgwizdany błąd. Drużyna B prosi o przerwę na żądanie. Po przerwie na żądanie, grę wznowi drużyna B z linii wprowadzania piłki na swoim polu ataku, naprzeciw stolika sędziowskiego. Drużyna B będzie miała czternaście (14) sekund na rozegranie akcji?

Pyt. 9: Czy drużyna, która z powodu kontuzji nie jest w stanie wystawić 5 uprawnionych do gry zawodników, aby rozpocząć drugą połowę spotkania przegrywa mecz wskutek braku zawodników?

Pyt.10: Drużyna A popełnia błąd ośmiu (8) sekund, kiedy piłka jest w powietrzu, po podaniu A1 z pola obrony na pole ataku. Drużyna B wprowadzi piłkę na własnym polu obrony, z miejsca najbliżej linii środkowej.