Galicja

Starcie gigantów dla Azymutu i talenty strzeleckie w tle

28.01.2020

Zwycięstwami Azymutu Kozienice i Czarnej Stopy zakończyły sie mecze 1 kolejki RLKA. W niej aż 15 zawodników potwierdziło dabrą dyspozycje strzelecką, notując co najmniej dwucyfrową zdobycz punktową. Walka o MVP jak i Króla Strzelców turnieju zapowiada sie wyjątkowo interesująco.

Azymut Kozienice – Absolwenci Sobieszyn-Brzozowa 78:67 (16:8, 12:16, 21:11, 29:32)

Azymut Kozienice: Popis Krzysztof 29 (1), Wiśnioch Marcin 15(1), Marchewka Stanisław 12, Kościug Maciej 12, Krześniak Marcin 10,

Absolwenci Sobieszyn-Brzozowa: Próchniak Janusz 23(2), Kępka Leszek 22(1), Palica Paweł 15(3), Iwan Rafał 7(1), Kot Paweł 0, Niedbalski Mariusz 0, Iwan Paweł,

Zwycięstwem Azymutu Kozienice zakończyło się pierwsze spotkanie 5 edycji RLKA. Mecz zapowiadał się interesująco zwarzywszy na zapowiadany wysoki potencjał obu zespołów. Od początku spotkania na prowadzenie wyszli zawodnicy Azymutu i nie oddali go jak się później okazało aż do końca spotkania. Nie było jednał tak łatwo, gdyż wielokrotnie uzyskiwana kilkunastopunktowa przewaga została niwelowana do zaledwie jednego posiadania. Wtedy odpowiedzialność za wynik brał w swoje ręce Krzysztof Popis, który tego dnia był nie do zatrzymania. Aktywnie grał w obronie i skutecznie wykańczał akcje w ataku. Dzielnie tego dnia wspierali go również pozostali członkowie drużyny, z których aż pięciu skompletowało podwójną zdobycz punktową. Swój rekord punktowy ustalił między innymi Marcin Wiśnioch prezentujący dobrą formę na początku turnieju.

Zespół Absolwentów w czwartej kwarcie ruszył do odrabiania strat. W końcówce meczu przewaga Azymutu stopniała na tyle niebezpiecznie, że do ostatnich sekund musieli walczyć o końcowy rezultat. Spora w tym zasługa Janusza Próchniaka i Leszka Kępki mocno wspieranych przez Pawła Palicę i Rafała Iwana.

Piątek Team – Czarna Stopa 58:97 (14:18, 17:19, 14:26, 13:34)

Piątek Team: Bliźniak Bartosz 29(3), Piątek Krzysztof 19(1), Pietryka Tomasz 8, Moniakowski Jakub 2, Daniluk Piotr 0,

Czarna Stopa: Tomaszek Łukasz 34(1), Majchrzak Marek 22, Szczepaniak Mateusz 21(1), Adameczek Mariusz 10, Dębski Jerzy 10,

Ciekawie zapowiadające się spotkanie. Oba zespoły to połączenie doświadczenia z młodością. Już od początku meczu dobrą dyspozycję sygnalizował Bartosz Bliźniak, autor pierwszych 10 punktów dla drużyny Piątek Team. Skutecznie jak się okazało toczył wyrównaną walkę z zawodnikami Czarnej Stopy. Tak było aż do połowy spotkania, gdy wynik oscylował wokół remisu. Po długiej przerwie szybka gra bardziej opłaciła się drużynie Czara Stopa. Skutecznie kończone kontrataki przez Mateusza Szczepaniaka czy Łukasza Tomaszka dawały coraz większą przewagę punktową. W tej części gry swoją dominację pod koszami pokazał Marek Majchrzak.

W drugiej połowie uaktywnił się również kapitan zespołu Piątek Team. Krzysiek skutecznie wykańczał akcje w ataku. Oddawał rzuty w charakterystyczny tylko dla siebie sposób, myląc wielokrotnie całą obronę przeciwników. Ostatecznie jednak okazałe zwycięstwo padło łupem drużyny Czarna Stopa, w której aż pięciu zawodników może pochwalić się podwójną zdobyczą punktową.