Galicja

Znamy półfinalistów! Wyniki 5 kolejki

18.02.2019

Któż by sie spodziewał takich emocji. Wszystko miało się rozstrzygnąć w ostatniej kolejce, a tak na prawdę to w ostatnim meczu.

Przed ostatnią kolejką rundy zasadniczej sprawa awansu do play off była otwarta dla wszystkich drużyn. W bezpośrednich pojedynkach lepsze okazały sie zespoły Opon i Absolwenci Sobieszyna, które zagraja ze sobą w półfinale. Stawkę półfinalistów uzupełni zespół Azymut Kozienice, który mimo porażki zajął 4 miejsce dzięki bezpośredniemu zwycięstwu nad zespołem Garwobasket.

Mecz zespołu Opon z GarwoBasketem trzymał w napięciu przez całe spotkanie. Lepiej rozpoczęli mecz zawodnicy Garwobasketu za sprawą Karola Kaźmierczaka, który rzutami z dystansu zasygnalizował swoją dobra dyspozycję. Pod koniec pierwszej kwarty gra się wyrównała w czym duża zasługa wchodzącego z ławki Pawła Nieradko. Druga kwarta to popis gry obronnej GarwoBasketu w szczególności Adama Makulca, który swoimi przechwytami niewczył ataki zawodników zespołu Opon i napędzał w ten sposób kontrataki Garwobasketu. Ale ten mecz miał swoich innych bohaterów. Niewątpliwie do nich należał Łukasz Tomaszek, któremu w tym dniu wychodziło niemal wszystko. Po drugiej stronie mecz życia grał również Krzysztof Rękawek. Tak było do końcowego gwizdka sędziów. W emocjonującej końcówce więcej zimnej krwi zachowała drużyna Opon, która w ten sposób zameldowała sie w półfinale i czekała na przeciwnika, którym miał pozostać zwycięzca ostatniwego meczu.

Przed tym meczem było już wiadomo że zespół Azymutu Kozienice jest w półfinale, lecz tylko zwycięstwo dawało możliwść gry z zespołem Opon, a dodatkowo premiowało zespół Garwobasketu do gry w play off. Dla Absolwetów Sobieszyna to był mecz o wszystko. Porażka eliminowała ich z dalszej gry. Duża determinacja w poczynaniach na boisku od pierwszych minut. Walka kosz za kosz trwała aż do 3 kwarty. W niej na prowadzenie wyszli koszykarze z Brzozowej. Duża w tym zasługa Pawła Palicy, który skutecznie wykańczał akcje swojego zespołu i w ten sposób wprowadził go do play off. Na wyróżnienie w zespole Azymutu zasługuje Grzegorz Potent, który wraz z Krzysztofem Popisem walczyli do końca lecz w ostateczności musieli uznać tego dnia wyższość przeciwników.

5 kolejka - 16.02.2019 (sobota)

16:00 GarwoBasket – Opon 55:62 (14:16, 16:10, 10:19, 15:17)

GarwoBasket: Rękawek Krzysztof 29(3), Kaźmierczak Karol 11(1), Marciniak Paweł 6(2),  Makulec Andrzej 4, Kaczorowski Damian 3, Wiśnioch Marcin 2, Grzywacz Mateusz 2, Wrona Marcin (-), Chmielak Kamil (-), Mazurek Michał (-), Mucha Maciej (-),

Opon: Tomaszek Łukasz 28(3), Nieradko Paweł 19(2), Adameczek Mariusz 5(1), Wojtaś Marcin 4(1), Jeżo Michał 4, Przybysz Kamil 2, Filipek Paweł(-), Wąsik Jan (-), Jeżo Emil (-),

17:00 Azymut Kozienice – Absolwenci Sobieszyna 47:57 (13:11, 12:12, 5:16, 17:19)

Azymut Kozienice: Potent Grzegorz 16(1), Popis Krzysztof 10(2), Kondeja Mateusz 5(1), Rozmarynowski Maciej 5, Marchewka Stanisław 4, Siderski Łukasz 3(1), Kublik Maciej 2, Zalewski Arkadiusz 2, Skierniewski Krzysztof 0, Zubrzycki Dariusz (-), Popis Tomasz (-), Chmielak Bartosz (-),

Absolwenci Sobieszyna: Palica Paweł 17, Porowski Tomasz 13(2), Próchniak Janusz 9, Iwan Rafał 8, Kępka Leszek 5(1), Dębski Rafał 5(1), Kapusta Grzegorz 0, Iwan Paweł 0, Grzęda Daniel 0, Jurkowski Łukasz (-), Dębski Jerzy (-), Kozdrój Sebastian (-), Zlot Mariusz (-),